Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 05:29

Головна » 2020 » Лютий » 21 » Жива схованка людського духу, його багата скарбниця – рідна мова
Жива схованка людського духу, його багата скарбниця – рідна мова

Берегти її,плекати

Буду всюди й повсякчас,-

Бо ж єдина – так, як мати, -

Мова в кожного із нас

Найбільше й найдорожче добро кожного народу – це його мова, бо вона не що інше, як жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давне життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

У світі існує понад шість тисяч мов, кожна з них неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша рідна українська мова. А тому 21 лютого 2020 року в КЗ «Нельгівська ЗОШ I-II ступенів» було проведено святковий захід, присвячений Міжнародному Дню рідної мови, який відзначає увесь світ. Дійство відбулося під керівництвом учителя української мови та літератури Фастової Л.З., у ньому взяли участь учні 5-9 класів. Впродовж цілого тижня діти активно змагалися, створюючи стіннівки та малюнки. А на самому заході були представлені найкращі презентації: «Перлини усної народної творчості», «Багатство слів української мови», «Що ми називаємо мовою? Історичний екскурс». Учні в національному вбрані виконували українські пісні – народні та сучасні:«Мова єднання», «Ти – моя Україна», «Смерекова хата», «Ода лелекам». Глядачі в залі були вражені гарним і зворушливим декламуванням віршів, майстерно розіграними сценками. Додали всім настрою смішні гуморески. Найактивнішим учасникам свята стали: Савченко Г., Бондаренко М., Шавков М., Усик Є., Усик В., Горнова В., Колтонюк В., Громов О. По завершенню дійства їх було нагороджено грамотами. Хочеться вірити, що такі заходи донесуть до людей важливість використання української мови. Бо чого ж ми варті в світі без рідної мови? Вона є скарбницею усіх духовних надбань, оберегом наших звичаїв і традицій запорукою інтелектуального розвитку загальнолюдському житті. І ми , молоде покоління українців, повинні берегти і шанувати цей великий скарб, розумно збагачувати, щоб передати мудрість пращурів і сучасників майбутнім нащадкам:

От тому плекайте, діти,

Рідненькую мову

І учіться говорити

Своїм рідним словам.

Савченко Ганна - шкільний кореспондент

Переглядів: 492 | Додав: nata06121966
«  Лютий 2020  »
    Облака не могут двигаться на юго-запад.