Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 19:56

Комунальний заклад "Нельгівська гімназія"

Меню сайту
Наше опитування
Ви, відвідувач нашого сайту:
Всього відповідей: 91
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2016 » Вересень » 22 » Розробка уроку з основ здоров’я в 4 класі на тему «Правила протипожежної безпеки. Практична робота. Ситуаційна гра «Дії під час пожежі»
21:54
Розробка уроку з основ здоров’я в 4 класі на тему «Правила протипожежної безпеки. Практична робота. Ситуаційна гра «Дії під час пожежі»

Для того, щоб ознайомитись з матеріалами до уроку, натисність сюди.

 

Тема: Правила протипожежної безпеки. Практична робота. Ситуаційна гра «Дії під час пожежі».

Мета: навчити дітей правильно діяти під час пожежі; розвинути навички самозахисту в умовах задимленого приміщення; виховувати почуття відповідальності під час використання  електроприладів та інших пожежонебезпечних побутових предметів. розвивати пам'ять, увагу учнів.                                           

                                             Хід уроку

І. Організація класу.

Психоформула.

                

                 Люблю я свій розум,

                 Увагу та пам'ять.

                 Працює мій мозок,

                 І вчусь я старанно.

                 Сприймаю все нове

                 І мислю логічно.

                 Вчителя слово

                 Здійсню практично.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Пригадайте, які служби створенні для допомоги населенню.
  • З якою метою створені ці служби допомоги?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 1. Відгадування загадки.

Скільки б не їв, а ніколи ситий не буде. (Вогонь)

  • Сьогодні на уроці ми поговоримо і поміркуємо про вогонь, його корисну і шкідливу дію, вплив на життя людини. Ви повинні знати, що вогонь – серйозна стихія, і ігри  з ним небезпечні. Сьогодні ми вивчимо правила поведінки з вогнем. Від цього залежатиме ваше життя та життя оточуючих.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Створення проблемної ситуації «Чи корисний вогонь?»

- Дуже часто можемо почути: стережися вогню, будь з вогнем обережний, пожежа – страшне лихо, підчас пожежі загинули люди і згоріло майно. Можливо, варто взагалі відмовитись від вогню, не пускати його в наше життя і не буде біди?

- Зробимо невеликий екскурс в минуле.

                 І дорослі, і діти це знають:

                 Наші предки в печерах жили,

                 Скільки люди себе пам’ятають,

                 Із вогнем, що у люту негоду

                 Біля вогнища всіх зігрівав,

                 Що людському великому роду

                 В холоднечу загинуть не дав.

                 Тож, його берегли, як уміли,-

                 Усесильний, гарячий вогонь,

                 І хоч тисячі літ відшуміли,

                 Люди й досі шанують його.

                 Бо вогонь з давнини і донині

                 Помагає і служить людині.

                 Стала, діти, людина стосила

                 Відтоді, як вогонь приручила.

2. Вирішення проблеми.

- Я читатиму віршики, а ви скажете: для чого використовують вогонь, де без вогню не можна обійтися.

 

                 Якщо холоди настали –

                 Допоможе нам вогонь.

                 Він розтопить піч у хаті,

                 Але ти стій осторонь.

 

                 Якщо раптом світло гасне,

                 Свічку ми запалимо

                 В цьому випадку вогню

                 Ми подякуємо.

 

                 А в печі велетенській - у домні –

                 Плавлять сталь сталевари невтомні.

                

                 На вогні готують їжу.

                 Пиріжки мама пече.

                 В кухні ти, малюк , не грайся –

                 Вогонь миттю припече.

 

                 Як смеркне в кімнаті й надворі,

                 Вмикає у лампочках зорі.

 

                 Летить ракета в небесах,

                 Вогонь із сопла рветься – ах!

                 Такий він сильний, мудрий, дужий.

                 Вогонь потрібний людям, дуже!

  • Без вогню людині жилося б важко. Вогонь став людям у великій пригоді. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього.

 Вогонь – повсякденний супутник людини. Ще з давніх часів люди використовували його в своєму житті і весь час підтримували своє родинне вогнище, щоб не згасло. Вогонь – це друг. Він потрібний всюди: і в житлових будинках, і в навчальних закладах, і на заводах, і на фабриках. Ним користуються, коли потрібно приготувати обід, підігріти воду. За допомогою вогню плавлять і ріжуть метал тощо.
Вогонь – є символом олімпійських ігор.

3. Роздуми «А якщо вогонь не поважати?»

- А якщо до вогню ставитись без поваги, дражнити, дражнити його, поводитись з ним необачно, чи буде він для нас другом?

                 Але й іншим буває вогонь –

                 Не зігріє він ваших долонь.

                 Злий, як змій, і жорсткий, як ворог,

                 Може все спопелити на порох.

 

                 Як вогонь червоний, злий,

                 То бери і воду лий.

                 Заливай, гаси, рятуй,

                 Свого добра не даруй.

 

                 Як ми вогник цей назвем?

                 Це не вогник, це вогонь –

                 Ворог він нам, а не друг,

                 Шкоду робить він навкруг.

4. Робота над казкою

- Послухайте, що сталося з мишенятами, коли вони стали дражнити вогонь.

                

Кажуть дітлахам батьки:

Небезпечні сірники!

Якщо ними гратися,

Може лихо статися!

Кажуть, кажуть день за днем:

Небезпечна гра з вогнем!

Та не вірили малята –

Неслухняні мишенята.

Нишком сірники взяли

І, коли самі були,

Стали ними гратися.

Нащо їм боятися?

Тільки догорів сірник –

І вогонь одразу зник.

От забава, так забава!

Мишенятам так цікаво!

Сіре мишенятко Пік,

Хоч найменший, мало вік,

Теж нічого  не боялось

І з вогнем сміливо гралось.

Та як догорав сірник,

Пальчик Пікові обпік.

Кинув Пік сірник: «Рятуйте!

Хворий пальчик полікуйте!»

Поки Пік отак кричав,

А вогонь рости почав!

Загорілася хустина,

А за нею - скатертина.

Ой, пожежа! Скрикнув Пік

І з хатини швидко втік.

Дві сестрички невеличкі

Враз побігли  по водичку.

Та вогонь усе зростав.

Ін. не переможним став,

Охопив і стіл, і ліжко,

Задихались сестри-мишки.

Тут пожежу вгледів кіт:

«01» набрати слід!»

Мчать машини швидко-швидко!

От що наробили дітки.

У вогню жалю нема!

Вже сестер він обійма!..

Як пожежу погасили,

Обгорілих і безсилих,

Винесли і двох малят –

Неслухняних мишенят.

У важкому дуже стані

Їх відвезли до лікарні.

Опіки – не жарти, ні.

Й смерть буває у вогні.

Пам’ятай, дитино кожна:

Гратися з вогнем не можна!

  • Чому у мишенят сталася пожежа?

5. Робота в групах.

- Ще раз повторимо причини виникнення пожеж.

На роботі мама й тато

Сірники знайшли малята.

І не знає дітвора,

Чим скінчитись може гра.

Недбале поводження з сірниками, запальничками. Ігри з ними.

Новий рік! Зійшлись малята,

Щоб ялинку прикрашати.

Та свічкам-прикрасам – зась,

Глиця щоб не зайнялась.

Запальнички на новорічній красуні-ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди.

Наказали мама й тато

Всі електроприлади разом не вмикати,

Бо нагріється розетка,

Спалахне вогнем умить,

І від того й дім  згорить.

Несправна електропроводка або перевантажена електророзетка.

Електропраска – кожен знає –

У побуті допомагає,

Та пам’ятати має кожний:

Лишать без нагляду її не можна.

Залишені без нагляду працюючі електроприлади.

  • Калорифер не вмикати
  • При фіранці, - каже мати.
  • Мама вийшла і не знає,
  • Що вікно уже палає.

Недбале ставлення до електроприладів (залишена газета на абажурі лампи, електрокамін, що стоїть близько до тюлю чи скатертини).

 

  • Які ще причини виникнення пожежі ми не назвали?

1. Просушування одягу, речей над відкритим вогнем або поблизу  нього (над включеною газовою плитою, на каміні).

2. Відкриті дверцята пічки, з якої може випасти жаринка.

3. Іграшки, що розкидані де завгодно, навіть на кухонній плиті.

4. Дорослі люди, які дозволяють собі палити в ліжку.

5. Саморобні обігрівальні прилади.

 Лічилки (протипожежні правила)
(Записати на дошці перед заняттям).
а) Читання лічилок вчителем;
б) читання учнями (частинами)
(Два рядочки читає вчитель, а учні повторюють). А потім ще 1-2 рази прочитати хором).
Грицева лічилка.
Не вмикай на кухні газ – РАЗ,
Не клади в запіч дрова – ДВА,
В лісі сірників не три – ТРИ,
Не лишай вогонь в квартирі – ЧОТИРИ,
Не лягай при свічці спати П’ЯТЬ,
Іскра впала на підлогу – погасіть – ШІСТЬ,
Зачиніть вікно, коли в небі грім – СІМ,
У грозу під деревом не стійте в лісі – ВІСІМ,
Сірником не забавляйтеся, знічев’я – ДЕВ’ЯТЬ,
Пам’ятайте всі, про що в лічилці йдеться – ДЕСЯТЬ.

6. Робота з картками.

- Виберіть правильну відповідь.

1. У разі виникнення пожежі, відчувши запах диму, опустіться на підлогу.

2. У разі виникнення пожежі постарайтеся залізти вище.

3. Відчиніть відразу вікна й двері, щоб провітрити кімнату від диму.

4. Обережно відчиніть двері, переконайтеся, що вони не горять, перевірте, чи не має пожежі в сусідній кімнаті.

5. До виходу рухайтесь на колінах, обережно зачиняючи за собою двері.

6. Спускаючись униз сходами, кличте до виходу сусідів.

7. Коли виникла пожежа, заховайтеся під ліжком або в шафі.

7. Доповнення  вчителя.

- Якщо, пожежа невелика, спробуйте залити вогонь водою (тільки підключені електроприлади не можна гасити водою),або затоптати , або накинути на нього ковдру.

- Кличте на допомогу дорослих, викликайте за номером «01» пожежну команду.

- Вибігайте з приміщення, де хазяйнує вогонь, за руку виводьте інших дітей, малюків. Щільно закрийте за собою двері.

- Якщо в кімнаті дуже багато диму, вибирайтесь з неї повзком, закривайте ніс і рот рушником, шарфом. Головне – не ховайтеся під ліжком, в шафі тощо. Не панікуйте!

- Якщо загорівся електроприлад., спробуйте відключити його від електромережі.

8. Вивчення тексту, який потрібно сказати, викликаючи пожежну команду.

- Якщо полум’я не подолаєш, викликай пожежників. При цьому чітко повідомляй своє ім’я та прізвище, адресу, номер телефону, з якої причини сталася пожежа, що загорілося. Якщо двері в під’їзді мають код, назви його.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра «Хто правильніше?» (Робота в зошиті, ст.35 впр. 71)

2. Самостійна робота «Допиши речення». (Робота в зошиті, ст. 34 впр.69).

Самоперевірка (комп’ютер).

3. Конкурс «Врятувати вірних друзів».

У намальованому крейдою квадраті (1,5 м × 1,5 м) розставляють іграшки (10-15 штук). Одному з учасників зав’язують очі, пояснюючи, що в кімнаті, де знаходяться вірні друзі – іграшки, виникла пожежа, очі застилає дим, погано видно. За сигналом ведучого учасник конкурсу прагне схопити якнайбільше іграшок, щоб винести їх з «палаючої квартири». Після цього ті самі дії виконує наступний учасник. Перемагає той, хто «врятує» більше іграшок за такий самий час.

VI. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання.

- Коли вогонь приносить нам користь? 

- Назвіть причини виникнення пожеж.

- Які найпростіші засоби гасіння вогню?

- Чи можна заливати електроприлади, що ввімкнені в електромережу, водою7

- Яким папером краще накрити настільну лампу – кольоровим, газетним, білим?

2. Гра «Шифрувальники» («Самостійні роботи»  ст.. 46, 50.)

VII. Домашнє завдання.

1. Вивчити причини пожежі та правила поведінки під час пожежі.

2. Виконати завдання 72 на ст.. 35 зошита та завдання на ст.. 49, 51 («Самостійні роботи»)

 

 

Вчитель початкових класів

КЗ «Нельгівська ЗОШ

Приморського р-ну

Запорізької обл.

І – ІІІ ступенів»

Степаненко Н.І.

Переглядів: 828 | Додав: Стахій | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
  • ВОКТМС Софіївської СР
  • Освіта в Україні
  • Міністерство освіти і науки України
  • Софіївська сільська рада
  • КЗДО "Світлячок" с. Нельгівка
  • Цікаві факти
    Когда человек чихает, абсолютно все функции организма останавливаются, сердце - не исключение.

    Copyright MyCorp © 2024
    Конструктор сайтів - uCoz